Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá, 8-16 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Montážní návod - Stoppery
Montážní návod - Stoppery

Montážní návod oboustranného dorazu

  Nejdříve vložíme dorazový plech šrouby do otvorů těla dorazu na požadovanou stranu, nasadíme matici na závit šroubu a protějším otvorem, např. tužkou přidržíme matici v rovné pozici a matici zašroubujeme. Vyrovnáme dorazový plech stejně na obou stranách a dotáhneme šrouby očkovým klíčem. Po správném umístění dorazu proti zámku v brance označíme na sloupku místo vyvrtání otvorů pro upevňovací šrouby (pro kovové sloupky), nebo hmožděnky (pro zděné nebo betonové sloupky). Doraz lehce dotáhneme a nastavíme mezeru cca 1,5mm (stavitelnými panty, nebo bude předem připraveno) od hrany zámku k dorazu. Doraz vyrovnáme ve svislé ose s brankou (vyklepneme) a doraz montážními otvory dotáhneme. Po kontrole správné funkce nasadíme záslepky.

Doplnění pro montáž elektricky ovládaného dorazu

Elektrický otvírač je uložen v ose dorazu tak, aby mohl být otočen pohyblivou závorou na obě strany.

Uchycení štítku otvírače je ve stejných otvorech se závity a výběry v těle dorazu jsou po obou stranách. Výběr nevyužité strany na straně dorazového plechu je zakryt kovovou záslepkou s magnetem. Přívod pro elektrické napájení dorazu je zajištěn otvorem v zadní části těla dorazu. 

Při výběru dorazu s elektrickým otvíračem se světelnou signalizací umístěnou v horní záslepce je doplněno připojení světelné signalizace do el. otvírače, které umožňuje svojí délkou uložení el. otvírače do obou stran.

Upozornění

Oboustranné dorazy jsou použitelné pro běžné typy zámků s roztečemi 72, 90 a 92mm uloženými v ose jeklu. U speciálních nebo atypických zámků je nutné proměřit popř. upravit otvory pro správné zapadnutí střelky a závory zámku.