Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá, 8-16 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Tvářecí stroj - záloha NEEDITOVAT
Tvářecí stroj - záloha NEEDITOVAT

Tvářecí stroj je nové zařízení pro tváření kovů, které umožňuje jednoduchou přestavbou více způsobů tváření kovů.

Tvářecí stroj je lehký stroj s jednoduchým provedením a malými rozměry, který by se měl dostat do oblasti spotřebního materiálu s umístěním do prodejen typu Conrad, Uni-Max, UNI-HOBBY, OBI, Bauhaus, Hornbach, Baumax, nebo dalších, mezi ostatní obráběcí stroje a nářadí. Velikost je obdobná, jako jsou prodávané větší štípací stroje – také využívající hydrauliku. Měl by být cenově dostupný, ale v provedení a kvalitě na vysoké úrovni.

Využití nového tvářecího stroje:

 • Kovovýroba, zámečnictví
 • Autoservisy, opravny
 • Kutilové a další zruční řemeslníci
 • Umožňuje i lisovat např. olejniny
 • S automatickým podavačem může zajišťovat i sériovou výrobu menších výlisků a dílů.

Dalším využitím je umístění ve školách a učňovských střediscích jako zařízení pro kontrolu vypočtených údajů (základního nastavení programů, druhů materiálu, tlaků, zkrácení mat. při ohybech, návrzích razníků a matricí, atd.) návrhu materiálu včetně tvarového zpracování a vytváření postupů při tváření materiálu.

Tvářecí stroj

Tento tvářecí stroj umožňuje nastavení tlaku pro ohýbání plechů a materiálu, (menší provedení ohraňovacího stroje), lisování výlisků, děrování a použití jako klasického lisu při lisování ložisek, pouzder, čepů, nebo rovnání dílů, plechů, popř. stříhání materiálu a zakružování materiálu. Přestavba na jiný tvářecí program je jednoduchá a časově nenáročná.

Ovládání je jednoduché:

 • Ručním stiskem tlačítka spínače,
 • nožním ovládáním spínače,
 • nebo nastavením automatického, opakujícího se způsobu chodu stroje, pomocí řídící jednotky s digitálním znázorněním.

Tvářecí stroj má možnost nastavení výšky zdvihu, intervalu zdvihu a nastavování, malého posunu zdvihu krátkými kroky. S využitím dorazů, je snadné dodržení přesného nastavení rozměru kusu, nebo s využitím osvětlené rysky – linie laserem osy kusu, např. pro umístění plechového dílu pod ohýbací lištu pro ohnutí. Pohyb – zdvihy tvářecí traverzy a tím i lisovacích, děrovacích nebo střihacích prvků jsou zajišťovány hydraulickými válci a pro zakružování je doplněno otáčení spodních válců, a horním válcem umístěném na tvářecí traverze je zajišťován přítlak na materiál.

Pro přemisťování je stroj vybaven kolečky a na místě pro vyrovnání stroje pak stabilizačními koncovkami na nohách konstrukce. Bezpečnost práce na stroji by měla být řešena stejně jako na štípacích strojích, kde jsou podobné, nebo ještě nebezpečnější pohyby části zařízení a materiálu. Při nastavení automatického provozu by měly být spuštěny infrazávory.

Tento tvářecí stroj podporuje růst menších firem a živnostníků.

Ovládání a používání stroje by měl zvládnout každý průměrně technicky vzdělaný člověk.

Tvářecí stroj
Tvářecí stroj
Tvářecí stroj
Tvářecí stroj
Tvářecí stroj
Tvářecí stroj

Tento tvářecí stroj svými rozměry, barevným provedením a kvalitou zapadá do portfolia současných prodávaných podobných výrobků, jako jsou pásové pily, vrtačky, svářečky, brusky, malé soustruhy atd.

Je tedy cílený na zákazníky, kteří mají široký rozsah záběru při kovovýrobě, zámečnických a údržbářských pracích, prací autoopravářů a dalších a zároveň nepotřebují častou a stálou výrobu, tedy plně profesionální velké a drahé zařízení. Dále je určen pro začínající podnikatele, a také pro náročnější domácí výrobu, nebo kutilské práce, nebo i jako přenosné zařízení na montážích a stavbách pro profesionální pracovníky a jehodalším využitím je umístění ve školách a učňovských střediscích.

Tento tvářecí stroj není finančně náročný (vzhledem k rozsahu a kvalitě a možností prováděných prací) a přesto zajistí a splní v mnoha ohledech tváření materiálu profesionální provedení výrobků a lze s ním zajistit částečně i sériovou výrobu menších výlisků a dílů.

Mimo základního příslušenství je možné doplnit ještě další zařízení a přípravky, např. svěráky, prostřihovací nářadí, lisovací nářadí, atd. Pro zvýšení prodeje např. v jižních krajích by mělo přispět i mimo již uvedené využití i doplnění o možnost lisování pomocí lisovací desky různých produktů jako jsou olejniny, ovoce, formování sypkých materiálů, amatérského lisování papíru, knih atd.

Různé nářadí a stroje jako jsou např. úhlové brusky, pásové pily, frézky, malé soustruhy, vrtačky, svářečky a další má skoro každý kutil, zámečník, nebo začínající podnikatel a nyní si budou moci někteří náročnější pracovníci pořídit za slušnou cenu i tvářecí stroj.

Současný zákaznický trh je v tomto segmentu výrobků zatím neobsazený a je veliký.

Patentová ochrana Multifunkčního tvářecího stroje

V České republice byl užitný vzor přihlášen 30. 5. 2017 pod číslem PUV 2017 - 33760

Číslo zápisu: 31053, majitel Vlapos s.r.o..

Dne 26. 9. 2017 byl zapsán užitný vzor do rejstříku užitných vzorů a bylo získáno

Osvědčení o zápisu užitného vzoru pod číslem 31053.

Bundesrepublik Deutschland – Gebrauchsmuster - Nr. 20 2018 102 781

Multifunktionsformmaschine IPC: B21D 35/00  -  Inhaber Vlapos s.r.o.

Užitný vzor zajišťuje desetiletou prioritu výroby a prodeje zařízení.

 

Tvářecí stroj
Tvářecí stroj - Patent
Tvářecí stroj - Patent

 

Celý popis užitného vzoru včetně seznamu vztahových značek a výkresů dokumentu zde vzhledem k jejich rozsahu neuvádíme.

Prodej - Nasmlouvání a zajištěním dodávek do obchodních domů typu např. Conrad, Uni-Max, UNI-HOBBY, OBI, Bauhaus, Hornbach, Baumax, včetně internetových prodejců jako Amazon, Aliexpres, E-Bay, nebo dalších, které mají po celém světě mnoho velkých obchodních domů a prodejních skladů, by při předpokladu pouze 1 prodaného kusu1 marketu za 1 týden představovalo zajištění cca 10 - 100 kusů denní výroby.

Při dobře zpracovaném postupu výroby a vhodném zajištění kooperací a materiálu se dostáváme na  příznivou cenu, která je oproti konkurenci v dodávkách jednotlivých vysoce náročných profesionálních strojů pro jednotlivé postupy tváření mnohem výhodnější.                             

Využití dotací a investičních pobídek by mohlo být rozhodujícím faktorem pro zajištění výrobních prostředků a rozvoj společnosti.

Toto řešení tvářecího stroje a to jak v rozměrech (spíše menších) tak provedení (s možností nastavení více programů tváření materiálů) mnoha zákazníkům chybí.  

 • Tento typ stroje, nebo i připravovaný silnější typ pro šířku 1m a sílu do cca 20 tun by měl tuto mezeru na trhu vyplnit. Určitě nebude snadné najít nové obchodní kanály, rozšířit výrobky dle možností do celého světa, zajišťovat výrobu, společnost zhodnotit, ale věříme, že to při zajištění odborných pracovníků, obchodníků a proexportních firem půjde rychle.

 • Tato nabídka na předání užitného vzoru nového tvářecího stroje včetně vzorků a dokumentace do licenční výroby je nabídkou s možností uplatnění nového vlastního výrobku - stroje včetně příslušenství na trhu.

 • Je to dobrá příležitost jak může nový majitel licence vstoupit, zhodnotit svůj vklad, buď rozšiřováním firmy vlastními technologiemi a zkušenostmi, využitím podpor pro podnikání na nové inovativní výrobky, a získávat stálý podíl ze zisku společnosti prodejem zařízení.

 • Tato licenční výroba zajistí novému majiteli všechny výhody na trhu. Předpokládáme, že vybudované obchodní cesty a kontakty by měly vydržet i po desetiletém ukončení patentové ochrany a výroba by se měla dále rozvíjet a rozšiřovat.

 • Budoucí majitel licenční výroby získá i při zpočátku nízkém, nebo průměrném odbytu dominantní pozici na světovém trhu s vložením relativně malého kapitálu.

Současný trh a jeho složení z různých možností zpracovávání kovů, nebo i jiných materiálů přímo volá po podobném zařízení.

Vladimír Pospíšil

Kontaktní údaje

Vlapos s.r.o.

Nám. Přátelství 1518/2

102 00 Praha 10

Česká Republika 

 

Doručovací údaje

Vladimír Pospíšil
Dělostřelců 1198/2
337 01 Rokycany
Česká Republika